Március 15-ei megemlékezés - Обележавање 15-ог марта

MEGEMLÉKEZÉS: „Volt egy tánc...”
2018.03.16-án az óbecsei Népkönyvtárban megemlékeztünk az 1848/49-es forradalomról és szabadságharcról. Ünnepi köszöntőt mondott Stefaniga Csaba, a Községi Tanács oktatással, kultúrával és civil szervezetekkel megbízott tagja.
A műsorban felléptek a Petőfi Sándor Magyar Kultúrkör tagjai, amelyben a Kiscimbora kamara együttes és a Csiperke énekkórus mellett Rókus Zoltán színművész, Szerda Ákos énekes és a Fokos zenekar is közreműködött. A műsort Cseszák Korcsik Anikó és Cseszák Balázs szerkesztette.
A nagy számban összegyűlt közönség meghitt pillanatokat élhetett át.

ОБЕЛЕЖАВАЊЕ: "Био једном један плес ..."
2018.03.16.-ог обележили смо Дан Револуције 1848/49 и борбе за независност у Свечаној сали Народне библиотеке-Бечеј. Чаба Штефанига, члан опћинског већа задужен за културу одржао је свечану добродошлицу.
На манифестацији су учествовали чланови Мађарског културног друштва Петефи Шандор, камерни хор Кишцимбора и хор Чиперке, глумац Золтаном Рокуш, соло певач Акош Серда и фолклорни оркестар Фокош. Програм су уредили Анико Корчик Чесак и Балаж Чесак.
Присутни гости су могли да уживају драгоцене тренутке.

Last modified on péntek, 23 március 2018 17:08