„Honismeret online” a hontörténet jövőbeli kutatásának alapja

Óbecse község  Ifjúsági Irodájának és az Óbecsei Fiatalok Egyesületének önkéntesei az előző időszakban hontörténeti kutatással foglalkoztak a „Honismeret online” projekt keretében, amelyet az Óbecsei Népkönyvtár, a Művelődési és Tájékoztatási Minisztérium anyagi támogatásával valósít meg.

A fiatalok célja az volt, hogy rávilágítsanak az óbecsei kulturális örökség képviselőinek, Draga Dejanovićnak, Julka Hlapec Đorđevićnek és Grozdana Olujićnak az életrajzára és munkáira.

Olyan nőkről van szó, akik széles kulturális kontextusban tevékenykedtek. Draga Dejanović az első szerb feminista és aktivista, Julka Hlapec Đorđević talán a legnagyobb jugoszláv feminista, Grozdana Olujić pedig ma a XX. század  szerb gyermek- és felnőttirodalma egyik legjelentősebb írójának számít.

A Művelődési és Tájékoztatási Minisztérium 800.000 dinárral támogatta a „Honismeret online” projektet, amelyből megvásárolták a kutatási és dokumentációs igényekhez szükséges megfelelő technikai eszközöket.

нов 23 2021

Време