Библиотеци уручена Годишња награда Општине Бечеј

Дан Општине Бечеј, 1. август обележен је свечаном седницом, те доделом годишњих награда појединцима и организацијама које су значајно допринеле развоју и промоцији области у оквиру којих делују (привреда, наука, уметност, спорт, култура, итд.), и  чија је делатност или дело допринело привредном и друштвеном развоју и угледу општине Бечеј.

May be an image of 9 people and people standing

Седам лауреата добило је овогодишње Првоавгустовске награде, а Народна библиотека-Бечеј је добитник Годишње награде за област културе.

Дан општине Бечеј, под називом Дан равноправности, обележава се од 2009. године 1. августа, јер је тог датума 1774. године аустријски двор, поред српског православног живља, привилегије и повластице дао и становништву осталих вероисповести Потиског диштрикта са седиштем у Бечеју.

May be an image of text that says 'cKynwTиHa onwTиHe 6e4ej roAиwby HarpaAy AoAeлyje HapoAHoj 6и6лиoTeuи 6e4ej A KépviselÅ‘-t -testülete Község KÃZSÉGI DÍJJAL tünteti Ãbecsei Népkönyvtárt 3a AonpиHocy o6лacTи KyлType a kultúra területén kifejtett munkásságáért 6e4ejy, 01.08.2022. roAиHe Ãbecsén, 2022.08.01.jén'

Aug 01 2022