Пријаве за Такмичење у препричавању и Ликовни конкурс

Такмичење у препричавању за ученике/це основних школа са територије општине Бечеј ће се одвијати у три категорије: 1. категорија II-III разред;  2.категорија IV-V разред; 3. категорија VI-VII разред.

Тема: БАСНА по сопственом избору
Време: максимално 4 минута
Пријаве: до 30. септембра ( петак ) 2022. године.
Молимо Вас да пријаве учесника у писаном облику доставите библиотеци у Вашем месту.
Пријава треба да садржи: име и презиме учесника, разред и одељење, име учитеља-наставника,
назив школе и наслов изабране бајке.

Tакмичење ће се одржати у Библиотеци, 05.октобра (среда) 2022. по следећем распореду:
1. категорија II-III разред са почетком у 16 часова
2. категорија IV-V разред са почетком у 17 часова
3. категорија VI-VII разред са почетком у 18 часова

ЛИКОВНИ КОНКУРС

Позивамо децу предшколског узраста и ученике/це првог разреда о.ш. са територије бечејске општине да учествују на овогодишњем Ликовном конкурсу.

Тема конкурса: Принчеви и принцезе
Услови конкурса:
 Учесници илуструју ликове принчева и принцеза из бајки или из сопствене маште
 Учесници конкурса могу применити било коју технику из области ликовне уметности
 Димензије илустрованог рада: формат хартије А/4
 На полеђини рада назначити: име и презиме детета, назив школе, разред, одељење, име и
презиме учитеља/васпитача
 Из сваког одељења школе/групе вртића очекујемо 5 најлепших радова
 Радове доставити одељењу библиотеке у Вашем месту до 30.септембра (петак) 2022. године.
 Проглашење победника/це Конкурса и додела награда обавиће 05.октобра (среда) 2022. године
у 15.30 часова.

Илустрација: Yeji Kim, parents.com